Logo JDM Deweloper

DOBRE ZMIANY DLA TWOJEGO DOMU 2023

O nas - tło

Pewnie nie raz zdarzyło Ci się nie dotrzymać postanowień noworocznych… Oto nowy pomysł: zamiast wymyślać górnolotne zasady, z góry skazane na porażkę, może warto wykonać kilka drobnych kroków dla Twojego domu? To nie takie trudne, jak się wydaje! Taki sposób działania może prowadzić do pozytywnego nastawienia.

Nowy rok to nowa szansa na zmierzenie się z projektami, do których nie udało się podejść w przeszłości. To jest Twój rok, aby naprawić skrzypiące drzwi, pozbyć się pleśni i zrobić listę obowiązków, aby w końcu zaangażować dzieci w sprzątanie! 

Poniżej znajduje się lista zadań związanych z domem, które mogą Cię zainspirować. 

Propozycje drobnych zmian dla Twojego domu

 • Przygotuj budżet na zakupy 
  Ciężko mówić o panowaniu nad budżetem domowym, jeśli nie wiesz, ile wydajesz na zakupy. Prześledź swoje wydatki, np. z ostatniego tygodnia i zastanów się, które zakupy były niepotrzebne. Następnie możesz zaplanować budżet na kolejne tygodnie, a nawet miesiące. Jest to świetny sposób na niemarnowanie jedzenia i oszczędzanie!
 • Lista obowiązków 
  Stwórz listę cotygodniowych obowiązków domowych. Dzięki temu sprzątanie pójdzie sprawniej. Możesz taką listę tworzyć w każdą niedzielę – będzie to Twój rytuał, który zapamiętasz.
 • Zrób porządki w szafkach  
  Nieświeża mąka, ryż i przetwory, które są od lat w szafkach? Posortuj zawartość szafek, wyczyść je, właściwie przechowuj żywność i wymyśl przepisy na wykorzystanie dawno zapomnianych przedmiotów w spiżarni. 
 • Przeorganizuj szafę 
  Odzyskaj przestrzeń, wystawiając przedmioty odpowiednie do pogody i zastanów się nad nowymi rozwiązaniami do przechowywania, aby łatwiej było odnaleźć zapomniane ubrania.
 • Napraw skrzypiące drzwi 
  Te drzwi, które sprawiają wrażenie, że mieszkasz w nawiedzonym domu? Naoliw je! 
 • Uporządkuj zdjęcia 
  Wywołałeś zdjęcia, kupiłeś ramki. Teraz wystarczy je zawiesić lub wkleić do albumu.
 • Usuń pleśń z płytek łazienkowych 
  Nic nie może się równać z myciem się w czystej łazience! Pozbądź się pleśni, wymień silikon przy armaturze łazienkowej i raz na zawsze wyczyść fugę. 
 • Przesadź rośliny 
  Warto od czasu do czasu przesadzić rośliny do świeżej ziemi do doniczki z miejscem na wzrost. 

To tylko kilka pomysłów, ale na pewno wprowadzenie chociaż części z nich usprawni Ci prowadzenie domu i odświeży go niewielkim nakładem pracy. Mamy nadzieję, że nasze propozycje zmotywują Cię do kolejnych prac domowych.