Logo JDM Deweloper

Na co zwrócić uwagę kupując dom od dewelopera

O nas - tło

Kupując dom od dewelopera, trzeba rozważyć kilka istotnych aspektów, by inwestycja była udana. Zobacz, co w ofercie posiada JDM Deweloper.

Kupno domu to poważna inwestycja, której trzeba dokonać z ogromną rozwagą, by po latach nie żałować podjętej decyzji. Dlatego kupując nieruchomość, trzeba sprawdzić wiele aspektów, nie tylko cenę, czy metraż lub plan rozkładu pomieszczeń. Co trzeba wiedzieć, kupując dom od dewelopera? Sprawdź w naszym poradniku.

Lokalizacja – wybierz miejsce, do którego będziesz chciał wracać

W dużych miastach takich jak Warszawa, Wrocław, czy Kraków trudno o wolne przestrzenie pod inwestycje deweloperskie. Dlatego powstają tam duże osiedla mieszkaniowe lub apartamentowce. Jeśli chcesz kupić dom, musisz oddalić się od centrum i poszukać odpowiedniej lokalizacji na obrzeżach miast. Decydując się na takie rozwiązanie, warto zwrócić uwagę na kilka praktycznych aspektów:

  • Odległość od centrum Warszawy i czas dojazdu samochodem.
  • Połączenia komunikacji zbiorowej, takiej jak pociągi, czy podmiejskie autobusy i czas trwania podróży.
  • Infrastruktura – czy w pobliżu znajdują się sklepy z podstawowymi produktami spożywczymi, placówki edukacyjne, miejsce do aktywnego wypoczynku, czy apteki i placówki medyczne. Będzie to miało istotny wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania i ograniczy konieczność pobytów w mieście.

Świetną lokalizacją w okolicach Warszawy jest Piaseczno. To położona jedynie 17 kilometrów od Warszawy miejscowość, która szybko się rozwija i przyciąga zarówno nowych mieszkańców, jak i inwestorów.

JDM Deweloper oferuje nowoczesne domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej w Piasecznie i najbliższych jego okolicach, między innymi Józefosławiu i Krępie. Są to miejscowości położone niedaleko Warszawy z szybkim dojazdem do stolicy i połączeniami komunikacji zbiorowej.

Kupując dom od dewelopera, sprawdź, dokładnie metraż, rozkład pomieszczeń i rozmiar działki

Jeśli już wiesz, gdzie chcesz zamieszkać pora się przyjrzeć wybranej nieruchomości. Istotny jest nie tylko metraż, lecz także rozkład pomieszczeń. Warto bowiem pamiętać, że duże, lecz źle zaprojektowane wnętrze, będzie mniej komfortowe w użytkowaniu, niż mniejsze, jednak z praktycznymi rozwiązaniami, takimi jak garderoba, czy spiżarnia.

Decydując się na samodzielną budowę domu, możesz dokładnie zaplanować, jak ma on wyglądać. Kupując dom od dewelopera, musisz się zgodzić na kompromis. JDM Deweloper umożliwia wprowadzenie zmian w układzie pomieszczeń, jeśli nieruchomość zostanie zakupiona na wczesnym etapie budowy. Takie rozwiązania umożliwia indywidualizację wnętrza i jego dopasowanie do potrzeb Twojej rodziny.

Warto również przyjrzeć się przydomowym działkom. Wybierając zabudowę bliźniaczą, będą one zazwyczaj nieco większe niż w zabudowie szeregowej. Domy w zabudowie szeregowej mają zieloną przestrzeń prywatną na tyłach domu, która zazwyczaj jest dość wąska i wydłużona. Jednak nawet nieduży ogródek można ciekawie zaaranżować.

Plan zagospodarowania przestrzennego najbliższej okolicy

Kupując dom od dewelopera z dala od zabudowanego centrum miasta, wiele osób zapomina o sprawdzeniu planu zagospodarowania przestrzennego w najbliższej okolicy. Zachwyceni zieloną okolicą podpisują umowy na domy w cichej i spokojnej okolicy, by po paru latach dowiedzieć się, że niedaleko powstanie droga szybkiego ruchu, fabryka, lub spalarnia. By uniknąć takich sytuacji, przed podpisaniem umowy z deweloperem wystarczy na stronie miasta lub gminy uzyskać informacje dotyczące Miejscowego Zagospodarowania Przestrzennego. Na planie znajdują się informacje dotyczące przeznaczenia poszczególnych działek. Można wyróżnić działki:

  • budowlane przeznaczone do zabudowy mieszkaniowej;
  • inwestycyjno-przemysłowe, na których powstają uciążliwe inwestycje przemysłowe, lokowane zazwyczaj z dala od aglomeracji miejskich;
  • rekreacyjne – przeznaczone na obiekty rekreacyjno-wypoczynkowe;
  • leśne – na takich terenach realizacja planów budowalnych jest mocno ograniczone, mogą stanowić więc doskonałe sąsiedztwo, dla osób szukających ciszy i spokoju;
  • grunty rolne.

JDM Deweloper oferuje nowoczesne osiedle domów w bliskim sąsiedztwie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego oraz w bliskim sąsiedztwie Lasu Kabackiego. Co gwarantuje ciszę i bliskość przyrody, bez obaw, że zostaną one wycięte pod zabudowę.

Zastosowana technologia budowy i rozwiązania techniczne

Kupując dom od dewelopera, warto dopytać również o zastosowane technologie i rozwiązanie techniczne. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów i rozwiązań technicznych gwarantuje trwałość, bezpieczeństwo i komfort użytkowania domu.

JDM Deweloper posiada w swej ofercie domy wyposażone w ogrzewanie podłogowe, duże, panoramiczne okna i dobrą technicznie izolację. Dodatkowo w inwestycjach firmy JDM zostały zastosowane technologie OZE, takie jak pompa ciepła, fotowoltaika, czy rekuperacja, czyli mechaniczna wentylacje ogrzewająca powietrze, co znacznie zmniejsza koszty ogrzewania domu.

Sprawdź, ofertę JDM Deweloper i  znajdź swój wymarzony dom.