Logo JDM Deweloper

Zalety mieszkania blisko dużego miasta

O nas - tło

Dom pod Piasecznem to dobra alternatywa, dla osób szukający idealnego miejsca do życia. Zobacz, jakie są zalety mieszkania blisko dużego miasta.

Duże miasta przyciągają różnorodnymi możliwościami pracy i rozwoju. Jednak życie w dużym mieście takim jak Warszawa, Wrocław, czy Kraków wcale nie jest łatwe. Tłok, hałas, zanieczyszczenia to tylko kilka czynników, które obniżają jakość życia. Dlatego popularną alternatywą staje się życie poza metropolią. Ludzie decydują się na domy pod Piasecznem, czy innych miejscowościach, skąd szybko mogą się dostać do centrum. Jakie są zalety mieszkania blisko dużego miasta? Przekonaj się sam.

Wady i zalety życia w stolicy

Duże miasta przyciągają nie tylko młodych ludzi. Możliwości znalezienia ciekawej i atrakcyjnej pracy, lepsze zarobki, szansa na rozwój i lepsze stanowisko, to zazwyczaj główne przyczyny życia w dużym mieście, ale nie jedyne. Szeroki wybór placówek edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, zarówno prywatnych, jak i państwowych, ułatwia znalezienie miejsca, w którym najmłodsi będą mogli rozwijać swoje umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia. Duże miasto to również uczelnie, na które co roku przyjeżdżają nowi studenci. Mieszkańcy Warszawy oraz innych dużych miast Polski mogą również korzystać z oferty licznych placówek kulturalnych, wybrać się do kina lub teatru, albo spędzić czas w jednym z licznych klubów lub restauracji.

Jednak życie w dużym mieście ma również wiele wad. Do najważniejszych z pewnością trzeba zaliczyć hałas, zgiełk i wieczny pośpiech. Ciągle tworzące się w godzinach szczytu korki i towarzyszące temu spaliny stają się coraz bardziej uciążliwe. Dodatkowo coraz gęstsza zabudowa i coraz mniejsze ilości zielonych przestrzeni znacznie obniżają komfort życia w dużym mieście, szczególnie latem zwiększając odczuwalne temperatury podczas upałów.  

Nie bez wpływu na decyzję o życiu poza dużym miastem mają również ceny nieruchomości. Koszt metra kwadratowego w Warszawie waha się od kilkunastu tysięcy do ponad dwudziestu tysięcy złotych, zależnie od lokalizacji i standardu nieruchomości. Koszt metra kwadratowego domów pod Piasecznem i okolicach to niecałe 9 tys. zł. Więc różnica jest naprawdę znaczna.

Domy pod Piasecznem – zamieszkaj blisko Warszawy

Jeśli chcesz zamieszkać z dala od centrum stolicy, a jednocześnie tak, by móc łatwo i szybko się do niej dostać, domy pod Piasecznem to doskonała opcja. Piaseczno to miejscowość położona niedaleko Warszawy. Taka lokalizacja sprzyja szybkiemu jej rozwojowi. Nieduża odległość od stolicy, jedyne 17 km zachęca zarówno nowych mieszkańców, jak i inwestorów. JDM deweloper oferuje domy pod Piasecznem w takich lokalizacjach jak Józefosław, czy Krępy. Takie położenie blisko Piaseczna pozwala na korzystanie z bogatej infrastruktury, a także zalet mieszkania blisko dużego miasta – Warszawy.

Kabacka Przystań Garden II  to luksusowe osiedle domów w zabudowie bliźniaczej położone w dogodnej lokalizacji.  10 minut samochodem wystarczy, by dostać się do Piaseczna, w 30 minut zaś dojedziesz do Warszawy. W pobliżu znajdują się rozległe tereny zielone – Las Kabacki oraz ogród botaniczny PAN. Domy na kameralnym osiedlu są wyposażone w pompy ciepła, infrastrukturę do montażu paneli słonecznych oraz ogrzewanie podłogowe. Każdy dom posiada również własnych rozległy ogród oraz dwa miejsca postojowe. Takie miejsce gwarantuje przestrzeń do życia zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Poznaj zalety mieszkania blisko dużego miasta

Jeśli nadal zastanawiasz się nad wyborem miejsce do zamieszkania, oto kilka najważniejszych zalet mieszkania blisko dużego miasta, ale z dala od jego centrum.

Na początku wspomnieliśmy o niższych cenach metra kwadratowego nieruchomości. To jednak niejedyne oszczędności. Niższe są również koszty życia, takie jak utrzymanie domu, czy zakupy. Osoby, które obawiają się dużych wydatków na paliwo, powinny pamiętać, że do centrum szybko i sprawnie można się dostać, korzystając również z komunikacji zbiorowej. Co więcej, czas dojazdu nie jest dłuższy, porównując czas stania w korkach w godzinach szczytu.

Wybierając domy pod Piasecznem, można korzystać z doskonale rozwiniętej infrastruktury, dzięki której miejscowości te są samowystarczalne. Nie trzeba więc tracić cennych godzin, by odwieźć dzieci do  żłobka, przedszkola, czy szkoły, ponieważ znajdują się one w pobliżu. W bliskim sąsiedztwie znajdują się również liczne punkty handlowo-usługowe.

Nie można również nie docenić bliskości lasów i otoczenia natury. Częsty kontakt z przyrodą pozytywnie wpływa na psychikę, łagodząc stres oraz samopoczucie. Dzieci mają więcej przestrzeni do zabaw i poznawania świata, a dorośli do aktywnego wypoczynku. Bliskość przyrody to również czystsze powietrze i niższe temperatury podczas letnich upałów.